منوی برگه ها
TwitterRssFacebook
منوی دسته ها

ارسال شده توسط در تاریخ ۱۷ بهم ۱۳۸۸ در اخبار تکنولوژی | ۰ دیدگاه

با HipHop کارایی کد php خود را تا ۵۰ درصد افزایش دهید

نه! منظور از HipHop نوعی رقص نیست که به کمک آن کد php شما دارای یک قدرت جادویی و کارایی فوق العاده شود! بلکه منظور یک پروژه متن باز جدید است که توسط فیس بوک معرفی شده است. HipHop یک تبدیل کننده سورس کد است که کد Php شما را به کد c++ کامپایل شده تبدیل می کند و بدین وسیله، فشار وارده بر پردازنده و همچنین حافظه مصرفی را کاهش می دهد.

برای اینکه بهتر متوجه شوید که این موضوع چه کمکی به شما می تواند بکند باید اندکی درباره نحوه کارکرد php بدانید. php یک زبان اسکریپت نویسی مانند روبی، پایتون و پرل است. با توجه به اینکه نیازی به کامپایل شدن کد نیست، می توان از مزایای زیاد این زبان بهره برد. اما مشکل از جایی آغاز می شود که کارایی برای شما اهمیت پیدا می کند. زبان های کامپایل شده ای مانند ++c به توان پردازش و حافظه کمتری نیازمندند. کاری که HipHop انجام میدهد این است که کد php شما را به کد ++C تبدیل می کند که بعدا می تواند به کد قابل فهم برای ماشین تبدیل شود. البته به این نکته توجه کنید که این امر هیچ تفاوتی در عملیات توسعه اولیه کد ایجاد نمی کند. اما پس از اینکه توسعه کد به پایان رسید شما می توانید با HIpHop کد خود را به ++C تبدیل کنید.

مزایای HipHop :

  • کاهش ۵۰ درصدی استفاده از CPU برای Web با همان ترافیک
  • کاهش ۳۰ درصدی استفاده از CPU برای API با ترافیک دو برابر

این آمار از آزمایش های واقعی فیس بوک به دست آمده است. برای این منظور این سایت بیش از ۹۰ درصد کد خود را در ۶ ماه گذشته به HipHop تبدیل کرده است.

حواستان به این موارد باشد!

هنگام کد نویسی باید از برخی توابع php مانند eval  و create_function بپرهیزید. به خاطر طبیعت دینامیک این توابع، گروه hipHop قادر به تبدیل آنها به ++C نشد. به هر حال این توابع هم به ندرت در برنامه های عمومی php مورد استفاده قرار می گیرند.

در حال حاضر کد HipHop شما باید از طریق یک HTTP سرور دستنویس که توسط گروه HipHop نوشته شده است اجرا شود. اما اجرای کد HipHop توسط APACHE هم در حال توسعه است. نکته دیگر اینکه، لزوما استفاده از این کد کارایی شما را افزایش نمی دهد! چرا؟ چون به طور مثال اگر در سایت شما پایگاه داده موجب افزایش فشار روی سرور شود، در این صورت HipHop هیچ کمکی به شما نمی تواند بکند.

HipHop از کجا قابل دسترسی است؟

این پروژه به زودی به صورت عمومی عرضه خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر هم می توانید به بلاگ فیس بوک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!