منوی برگه ها
TwitterRssFacebook
منوی دسته ها

ارسال شده توسط در تاریخ ۲۲ آبا ۱۳۹۳ در آموزش گام به گام فتوشاپ | ۲ دیدگاه

درس هفتم- کراپ کردن تصویر در فتوشاپ

 

بدین ترتیب با تغییر هر یک از اضلاع کراپ اضلاع دیگر نیز برای حفظ نسبت طول به عرض تغییر می کنند. در نهایت دکمه Enter را برای اعمال کراپ کردن تصویر بزنید.

یکی از امکانات جانبی ابزار Crop صاف کردن تصاویر کج است. در نوار تنظیمات این ابزار یک گزینه به نام Straighten وجود دارد که این کار را انجام میدهد.

 

ps7-9

پس از انتخاب این گزینه کافی است یک خط در امتداد افق ترسیم کنید تا خود به خود تصویر مستقیم شده و همچنین کراپ شود. اما به اعتقاد من برای صاف کردن تصاویر کج بهتر است از روش دیگری استفاده کنید. ابتدا روی ابزار قطره چکان کلیک کنید و دکمه موس را پایین نگه دارید. و سپس ابزار Ruler Tool یا همان خط کش را انتخاب کنید.

 

ps7-10

حال یک خط در امتداد خط افق ترسیم کنید

 

ps7-11

 

حال از نوار تنظیمات گزینه Straighten Layer را انتخاب کنید. با این کار تصویر در قاب میچرخد و شما این امکان را دارید که در مرحله بعد کراپ مناسب را روی آن اعمال کنید.

 

ps7-12

با مستقیم کردن تصویر لبه تصویر خالی شده و صفحه شطرنجی پشت آن آشکار می شود. در اینجا یک تکنیک به شما آموزش می دهم تا بتوانید چنین مشکلاتی در تصویرتان را برطرف کنید. برای این منظور ابتدا ابزار Polygonal Lasso Tool را انتخاب کنید.

 

ps7-13

حالا لبه تصویر را مطابق تصویر زیر انتخاب کنید. دقت کنید که نباید خیلی از لبه دور شوید.

 

ps7-14

 

حالا به منوی Edit رفته و گزینه Fill را انتخاب کنید :

 

ps7-15

 

حالا در قسمت Contents و بخش Use گزینه Content Aware را انتخاب کنید.

 

ps7-16

حالا دکمه OK را بزنید و معجزه فتوشاپ در پرکردن نواحی خالی را مشاهده کنید.

 

ps7-17

در برخی موارد بخشی از یک تصویر که با زاویه گرفته شده و حالت پرسپکتیو دارد نظر شما را جلب می کند و تصمیم میگیرید آن را استخراج کنید. برای چنین مواقعی ابزار Perspective Crop Tool کاربرد دارد. برای این منظور ابتدا مانند تصویر زیر این ابزار را انتخاب کنید:

 

ps7-18

حال مانند ابزار Crop گوشه بالا سمت چپ و پایین سمت راست بخش مورد نظر تصویر را انتخاب کنید تا یک کادر کراپ اولیه ایجاد شود.

 

ps7-19

 

بر خلاف ابزار Crop در این ابزار شما می توانید گوشه های کادر را مستقلا جابجا کنید و کادر کراپ را روی تصویر پرسپکتیو خود بنشانید. برای این مظور گوشه های بالا سمت راست و پایین سمت چپ کادر کراپ را روی گوشه های بخش مورد نظر قرار دهید :

 

ps7-20

با کمک دستگیره های وسط اضلاع می توانید مرزهای کراپ را جابجا کنید. پس از اینکه کادر مناسب تشکیل شد دکمه Enter را بزنید.

 

ps7-21

 

به این ترتیب به انتهای درس هفتم با عنوان کراپ کردن تصویر و صاف کردن آن در فتوشاپ رسیدیم.

با سپاس

مهدی باقری

صفحه ها: 1 2

۲ دیدگاه

  1. بسیار خوب و مفید

  2. سلام.هنگام کراپ کردن گزینه هایی مانند طول و عرض و رزولوشن هست .که در برخی مواقع تصویر پس از کراپ به قدری کوچک میشود که با ذره بین هم قابل دیدن نیست.راهنمایی میکنین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!