منوی برگه ها
TwitterRssFacebook
منوی دسته ها

ارسال شده توسط در تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۸۸ در تکنیک های فتوشاپ | ۴ دیدگاه

ساخت یک لوگو زیبا برای وردپرس

به منظور آشنایی با نحوه طراحی لوگو، آموزشی را برای شما آماده کرده ایم که نحوه طراحی یک لوگوی وردپرس را نمایش می دهد. نتیجه نهایی تصویری مانند تصویر زیر خواهد شد :

11

برای ایجاد چنین لوگویی مراحل زیر را انجام دهید :

گام اول

1

قبل از اینکه این پروژه فتوشاپ را شروع کنیم، مطالبی در مورد قاب ارائه می شود. یک راه سریع برای اسجاد دو خط راهنمای عمود بر هم این است که یک لایه جدی بسازید، آن را با یک رنگ پر کنید [alt+Backspace]، وارد حالت Free Transform بشوید (ctrl+T) سپس خطوط راهنما را یه سمت مرکز بکشید. این خطوط در جای خود می چسبند و سپس می توانید لایه را از بین ببرید.

یک لایه جدید ایجاد کنید و نام آن را Circle بگذارید. سپس با ابزار بیضی [U] یک دایره رسم کنید. از مرکز شروع کنید و در حالی که alt و shift را نگه داشته اید از مرکز دور شوید. سعی کنید قطر دایره شنا حدود ۵۶۰ پیکسل باشد. در حالی که لایه Circle و ابزار بیضی همچنان انتخاب شده هستند، از Shape Layer، گزینه Substract رل=ا انتخاب کنید و یا [-] را بزنید. دوباره در حالی که alt و shift را نگه داشته اید از مرکز دور شوید تا شکلی مانند شکل بالا ایجاد کنید.

گام دوم :

2

روی لایه Circle دوبار کلیک کنید تا یک Gradient Overlay ایجاد کنید :

5

نکته خیلی مهمی در این مرحله وجود ندارد. فقط از خاکستری بسیار روشن شروع کنید و به خاکستری تیره برسید. در این مثال ما از #۳۳۳۳۳۳ و #DADADA استفاده کردیم. می توانید تنظیمات را تغییر دهید تا به طرح دلخواهتان برسید. همچنین می توانید پس از اتمام طراحی مجددا به این مرحله بازگردید تا ظاهر آن را قدری تغییر دهید.

گام سوم :

4

یک لایه جدید ایجاد کنید و نام آن را Circle Top بگذارید. همان مراحل گام اول را تکرار کنید تا دایره ای ایجاد کنید که اندکی کوچکتر از اولی است. این دایره باید قسمت عمده دایره ای که زیر آن است را بپوشاند.

5

یک gradient به دایره اضافه کنید. ما از یک خاکستری روشن #۶۸۶۸۶۸ که به تدریج به خاکستری تیره تر #۱۸۱۸۱۸ تبدیل می شود و مجددا روشن می شود استفاده کردیم. از تنظیماتی که در شکل بالا نمایش داده شده است استفاده کنید. باز هم دقت کنید که نیازی نیست حتما تنظیمات دقیقا مانند شکل بالا باشد. با تنظیمات بازی کنید تا به ظاهر دلخواهتان برسید.

گام چهارم :

6

اکنون قصد داریم کاری کنیم که شکل ما درخشنده به نظر برسد. روی Circle Top کنترل کلیک کنید تا یک marquee دور دایره ایجاد کنید. لایه جدیدی ایجاد کنید و نام آن را Circle Top Shine بگذارید. ابزار elliptical marquee را انتخاب کنید [M] سپس از قسمت گزینه های انتخاب گزینه Substract را انتخاب کنید. سپس قسمت انتخاب شده را حذف کنید تا به شکل بالا برسید. مطمئن شوید که لایه Circle Top Shine انتخاب شده است سپس ابزار Gradient را بردارید. آن را تغییر دهید تا از سفید به بی رنگ برسد. قسمت انتخاب شده را با گرادیان پر کنید تا مانند شکل فوق شود.

گام پنجم:

7

یک لایه جدید زیر لایه Circle ایجاد کنید و آن را ‘Background Circle بنامید. با ابزار بیضی یک دایره بکشید. آن را با گرادیانی که از آبی شروع شده و به آبی تیره تر می رسد پر کنید. سپس به دایره یک glow داخلی اضافه کنید. رنگ درخشش داخلی را به مشکی تغییر دهید و نوع بلند را از حالت Screen به Normal تغییر دهید. تنظیمات را تغییر دهید تا نتیجه مطلوب بدست آید.

یک لایه بالای Background Circle ایجاد کنید و آنرا Background Circle Highlight بنامید. با ابزار marquee همانند دایره های اول و دوم یک دایره انتخاب کنید. در حالی که alt و shift را نگه داشته اید، از مرکز دور شوید تا دایره اول ایجاد شود. با انتخاب Substract قسمت داخلی را حذف کنید تا یک نوار انتخاب شود. با ابزار gradient از سفید به بی رنگ برسید و بر روی نیمه بالایی انتخابتان بکشید.  سپس از پایین انتخاب به بالا بکشید. نتیجه باید مانند عکس بالا شود حالا یک Gaussian blur 4.5 پیکسلی روی آن اعمال کنید.

گام ششم :

8

این مرحه بسیار ساده است. یک لایه بالای Background Circle Highlight ایجاد کنید و و نام آن را Background Circle Shine بگذارید. با ابزار marquee یک شکل بیضوی در نیمه بالایی ایجاد کنید. با یک گرادیان از سفید به بی رنگ برسید. بلند لایه را به Soft Light تغییر دهید.

گام هفتم :

9

یک w مانند شکل فوق روی لایه ای بالاتر از ‘Background Circle Shine قرار دهید و نام آن را The W بگذارید. اندازه را به گونه ای تغییر دهید که لبه ها اندکی زیر دایره بروند. روی اولین لایه یعنی Circle کلیک راست کرده و Copy layer style را انتخاب کنید. سپس روی The W کلیک راست کرده و Paste  layer style را بزنید. روی آیکان The W کنترل کلیک کنید. تا یک مارکویی دور w ایجاد کنید. به Select -> Modify -> Contract بروید و ۳ پیکسل را انتخاب کنید. حالا مارکویی به اندازه ۳ پیکسل تغییر می کند.

در حالی که لایه The W انتخاب شده و انتخاب مارکویی هم فعال است، ctrl+j را بزنید. این کار انتخاب مارکویی را کپی کرده و یک لایه بیرون آن می سازد. نام آن را The W Top بگذارید.

روی این لایه دوبار کلیک کنید تا پنجره افکت های لایه باز شود. یک گرادیان که از خاکستری روشن به تیره می رسد اضافه کنید.

گام هشتم :

10

در مرحله آخر کاری که در گام چهارم انجام دادیم تکرار می کنیم تا یک درخشش به w اضافه کنیم. یک لایه به بالای The W Top اضافه کنید و آنرا The W Top Shine بنامید. حالا روی آیکان The W Top کنترل کلیک کنید تا یک انتخاب مارکویی به آن اضافه شود. از ابزار elliptical marquee برای از انتخاب در آوردن نیمه پایینی استفاده کنید. سپس آن را با یک گرادیان از سفید به بی رنگ پر کنید.

نتیجه نهایی :

11

در پایان می توانید یک سایه به لایه Circle اضافه کنید. حالا به صندلی خود تکیه دهید و از نتیجه کار لذت ببرید.

ترجمه از : مهدی باقری

منبع

۴ دیدگاه

  1. نظر من خوبه

  2. ممنون از نظر شما 🙂

  3. خیلی خوبه مرسی

  4. سلام خسته نباشید
    تشکراز این آموزش جالب تان
    اگر میشه آموزش های بیشتری را فراهم کنیم
    ممنون.thanks.verygood

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!