منوی برگه ها
TwitterRssFacebook
منوی دسته ها

ارسال شده توسط در تاریخ ۲۱ بهم ۱۳۸۸ در اخبار تکنولوژی | ۰ دیدگاه

شهروندان انگلیسی در تلاش برای به روز رسانی مرورگرهای دولتی

سازمان های دولتی معمولا بسیار کند خود را با تکنولوژی تطبیق می دهند و هنگامی هم که این کار را میکنند نتیجه اش ممکن است فاجعه باشد! تا سال گذشته قسمت عمده سازمان های دولتی در انگلستان همچنان از اینترنت اکسپلورر نسخه ۶ استفاده می کردند. هرچند امروز برخی از آنان بالاخره راضی شده اند که مرورگر خود را به روز کنند اما همچنان بیشتر این سازمان ها علاقه شدیدی به مرورگر پیر مایکروسافت نشان می دهند.

مرورگر اینترنت اکسپلورر ۶ از بسیاری از ویژگیهای برنامه های طراحی وب مانند CSS پشتیبانی نمی کند و این باعث می شود که سایت های امروزی در این مرورگر به درستی به نمایش در نیایند!

این تعصب سازمان های دولتی مشکلاتی برای شرکت های تولید کننده نرم افزار که با دولت قرارداد می بندند به وجود آورده است. در حالی که تکنولوژی مرورگر ها پیشرفت چشم گیری کرده است اما این شرکت ها باید همواره برنامه های خود را سازگار با IE6 طراحی و پیاده سازی کنند.

شهروندان انگلیسی چاره ای برای این مشکل پیدا کرده اند. آنها طومار آنلاینی درست کرده اند که در آن از دولت خواسته اند که اینترنت اکسپلورر کامپیوتر های دولتی را به ورژن جدید تر به روز رسانی کند. در حال حاضر بیش از ۶۰۰۰ نفر این طومار را امضا کرده اند و این در حالی است که خبر این طومار تازه در حال پخش شدن است.

طومار آنلاین دولت انگلیس به شهروندان اجازه می دهد تا در مورد هر موضوعی که به نظرشان مهم میرسد امضا جمع کنند و آن را به گوش دولتمردان برسانند. تا کنون بیش از ۵۰۰۰ طومار در این سایت ثبت شده و بسیاری از آنها منجر به موفقیت شده است. به طور مثال یکی از این طومار ها باعث شد گردن براون از طرف دولت از مردم عذر خواهی کند!

آیا این بار هم این طومار به موفقیت می انجامد و سازمان های دولتی مرورگر های خود را به روز می کنند؟ موفقیت این طومار کمی مبهم به نظر می رسد زیرا تاریخ نهایی این طومار فوریه ۲۰۱۱ اعلام شده است که تا آن زمان حتما بسیاری از ادارات به نسخه ۷ مهاجرت کرده اند و باقی آنها نیز احتمالا یک دوره ۳ ساله را برای به روز رسانی اعلام می کنند. زیرا مایکروسافت از سال ۲۰۱۴ دیگر نسخه ۶ مرورگر خود را پشتیبانی نخواهد کرد. اما به هر حال همه این نوع حرکت ها مفید به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!