منوی برگه ها
TwitterRssFacebook
منوی دسته ها

ارسال شده توسط در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۸۸ در اخبار تکنولوژی | ۰ دیدگاه

گوگل به کاشفان مشکلات امنیتی سیستم عامل و مرورگرش جایزه نقدی می دهد

در صورتی که به مشکل مالی برخورد کرده اید و احتیاج به پول دارید، گوگل راه حلی برای شما دارد. اگر تجربه ای هرچند کم در زمینه هک دارید، گوگل در ازای معرفی هر مشکل امنیتی جدید در مرورگر و سیستم عامل کروم، مبلغ ۵۰۰ دلار به شما پرداخت می کند. گوگل متوجه این موضوع شده است که بیشتر باگ های جالب و غیر معمول امنیتی، به وسیله برنامه نویسانی کشف می شود که عضویتی در پروژه کرومیوم ندارند.

به کمک تلاش کاربران، هم اکنون کرومیوم از امنیت بهتری برخوردار است و کاربران می توانند با خیالی آسوده تر از آن استفاده کنند.

ایده اینکه برای کشف مشکلات امنیتی جایزه در نظر گرفته شود، چیز جدیدی نیست. موزیلا هم چنین برنامه ای برای فایرفاکس در نظر گرفته است.

گوگل برای پرداخت این جایزه چندین شرط در نظر گرفته است :

  • یک پنل مشخص می کند که کدام باگ ها جایزه ۵۰۰ دلاری دریافت خواهند کرد. مشکلات حاد امنیتی ممکن است جایزه بیشتری دریافت کنند.
  • تنها اولین نفری که مشکل را در قسمت باگ ها معرفی کند جایزه دریافت خواهد کرد.
  • باگ های موجود در کرومیوم، سیستم عامل کروم و مرورگر کروم و همچنین افزونه های همراه آنها قابل قبول است.
  • شما می توانید هویت خود را مخفی نگه دارید اما جایزه به ساکنین کشورهایی که آمریکا آنها را تحریم کرده است ارسال نخواهد شد.

این ایده بسیار خوبی برای پیدا کردن ایرادات امنیتی است اما جایزه ها می توانست بیشتر از این هم باشد. استخدام تست کننده های با معلومات ارزان نیست و این برنامه می تواند کمک کند تا ایراداتی که در پروسه های معمول عیب یابی پیدا نمی شوند را کشف کرد. با این وجود ممکن است شخصی ساعت ها و روزها وقت صرف پیدا کردن یک ایراد غیر متعارف کند تا در نهایت مبلغی کمتر از حداقل حقوق در آمریکا دریافت کند. جایزه های بیشتر می تواند انگیزه بیشتری برای مدیران سیستم های کامپیوتری ایجاد کند تا به بررسی ایرادات امنیتی بپردازند.

آیا بهتر نیست که دیگر شرکت های نرم افزاری هم برای کشف ایرادات امنیتی جایزه هایی در نظر بگیرند؟ اگر این امر در بین سازندگان نرم افزار عرف شود می توان به آن به عنوان یک شغل هم نگاه کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!